Bitcoin’deki Efsanevi Yükselişi, Hız Kesmeden Devam Ediyor: Kripto Para Birimi 51 Bin Dolar da Aştı

   Bitcoin’deki büyük yükseliş ivmesidevam ederken, yeni bir rekoru daha beraberinde getirdi. Geçtiğimiz saatler itibarıyla 51 bin 700 dolar barajını da aşan kripto para biriminin piyasa değeri ise 1 trilyon dolara ulaşmak üzere. Bitcoin’deki yükseliş yatırımcının yüzünü güldürüyor olsa da JPMorgan, dalgalı hareketlerle rallinin sürdürülemez olduğunu açıklamalarında büyük bir önemle belirtiyor.

   Son yılların hem en çok kazandıran hem de en çok kaybettiren yatırım aracı ve kripto para birimi olan Bitcoin, yepyeni bir ralliye daha başlamış durumda. Kripto para birimi dün, tarihinde ilk kez 50 bin dolar sınırını aştı ve ardından bugün 51 bin 700 dolar seviyesinide aşmış bulundu. 1 saatlik grafiklerde sekme olmaksızın 4 kez 50 bin dolar üzerinde mum yakmayı başaran Bitcoin, bizleri şaşırtmaya devam edecek gibi de görünüyor.

   Bu yatırım aracının saat 15:43 itibarıyla değeri ise 51 bin 330 dolar seviyelerinde. Bitcoin’deki bu efsanevi yükseliş yatırımcılarını oldukça sevindiriyor olsa da Bitcoin’den türevlenen “altcoin”lerin halinin gerçekten içler acısı olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu da yatırımının tamamını ya da büyük bir bölümünü altcoinlerde tutan yatırımcıları ciddi anlamda tedirgin ediyor. Zira altcoinlerin neredeyse tümü, an itibarıyla büyük bir hızda değer kaybetmeye devam ediyorlar. Bunun en büyük nedeni ise Bitcoin’in bu dalgalı hareketleri yapıyor oluşu olarak gösteriliyor.

   ABD’nin en büyük finansal hizmetler şirketinden biri haline gelmiş olan JPMorgan, Bitcoin’de yaşanan bu yükselişi mantıklı bir şekilde değerlendirdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, yükselişin yatırımcının yüzünü güldürdüğü ancak dikkatli olunması gerektiği de ifade edildi. JPMorgan analistleri, dalgalı hareketler bitmedikçe, Bitcoin’deki yükseliş rallisinin sürdürülebilir olmadığını da altını çizerek belirtiyorlar. Bu arada, yaşanan yükselişlerle birlikte Bitcoin’in piyasa değerinin 1 trilyon dolar seviyesine çok yaklaştığını da tekrardan sizlere hatırlatalım.