Kim Milyoner Olmak İster’deki ‘Omurilik Sarımsağı’ Cevabını Veren Doktora Twitter’dan Gelen Eğlenceli Yorumlar

   Kim Milyoner Olmak İster’i bir kez daha eğlenceli bir olayla sosyal medyanın gündemine getiren “omurilik sarımsağı” yanıtı ile ilgili Twitter kullanıcılarının komik yanıtlarını topladık.

   Geçtiğimiz günlerde en büyük bilgi yarışmalarından biri olan Kim Milyoner Olmak İster adlı en yarışmada sorulan “Hangisi beyindeki bir bölgeye verilen addır?” şeklindeki soru hem yarışmacının joker kullanması hem de telefonla arama jokeriyle yarışmaya bağlanan tıp doktoru Ali Çiçek’in verdiği cevap, bir anda sosyal medyanın gündemine gelmiş oldu.

   Yarışmayla ilgili videoları izlediğimizde yarışmacı Mehtap Gül Caymaz, “Hangisi beyindeki bir bölgeye verilen addır?” sorusunun şıklarını okuduktan sonra telefonun diğer ucundaki Dr. Ali Çiçek’in “omurilik soğanı” olan doğru cevap yerine “omurilik sarımsağı” yanıtını verdiğini ve sonuç olarak da Caymaz’ın yanlış şıkkı seçerek yarışmadan elendiğini izledik.

kim milyoner olmak ister omurilik soğanı ile ilgili görsel sonucu

Sosyal medya kullanıcılarının “omurilik sarımsağı” olayına Twitter’dan paylaşmış oldukları eğlenceli yorumlar:

  • Konjenital omurilik sarımsağı agenezisi
  • Sol kulağın hizasında bulunan omurilik sarımsağı, yemeklerde farklı lezzet bulmamızı sağlıyor. Yeni bilgi yayalım.
  • Omurilik brokolisine de omurilik sarımsağı demezsin be kardeşim
  • Uykusuz 36 saat nöbet tutunca cevap omurilik sarımsağı oluyor.
  • Bu soru soruldu cevap veremeyince joker arandı üstelik joker doktordu omurilik sarımsağı dendi.. İki ihtimal var ya doktor soruyu anlamadı ya da soğan sevmiyordu.
  • Adam heyecandan kadının ne okuduğunu anlamadı omurilik sarımsağı diyerek devamını tekrar etmesini istedi sanki tonlaması öyleydi bence en azından ben böyle olduğunu düşünmek istiyorum

   Söz konusu olayın sosyal medyanın gündemine oturmasının ardından Instagram hesabından bir video paylaşarak açıklamada bulunan Dr. Ali Çiçek, ses kesildiği için arkadaşından soruyu tekrar etmesini istediğini, arkadaşına da şıklarda omurilik soğanı olması gerektiğini söylediğini ancak videolarda bunun kesilmiş olduğunu belirtti.