Amazon’dan Türkiye’ye Yeni Yatırım!

Dünya’nın en büyük e-ticaret pazaryeri olan Amazon Türkiye’ye yeni yatırımlar yapma kararı aldı. Amazon, Gebze’de bir operasyon merkezi kuracak. Kurulacak olan tesis için CEVA Lojistik ile anlaştılar bile.

Açıklamalara ve tahminlere göre pandemi dönemiyle beraber Amazon, Türkiye pazarındaki büyüyen e-ticaret hacmine ortak olmak istiyor. Kurulacak olan tesis Amazon Türkiye’nin yönetiminden, dağıtım ve stoktan sorumlu olacak. İlk etapta 1600 kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor fakat ilerleyen dönemde bu sayının artacağı tahmin ediliyor.

amazon

Geçen yıl Amazon bedava ve hızlı teslimat hizmeti veren ‘Prime‘ servisini Türkiye’deki kullanıcılarına aktif etmişti. Servis ile birlikte bedava ve hızlı kargo, film ve dizi izleme servisleri Türkiye’de sunulmaya başlanmıştı

Bir kaç gün önce Amazon Türkiye, gıda ve içecek kategorisini faaliyet koydu. Türkiye’deki gıda ve içecek kategorisi içinde baktagiller, konserve gıda, atıştırmalıklar, makarna ve alkolsüz içecekler yer alacak.

Amazon Türkiye Başkanı Richard Marriott şu açıklamalarda bulundu:

Amazon.com.tr’yi hizmete açtığımızdan bu yana müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalışıyoruz. Bu doğrultuda, ürün seçkimize ‘Gıda ve İçecek’ kategorimizi eklediğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyorum.’