Elon Musk: Mars’a Gönderilecek İnsanların Bir Bölümü Ölecek

Geçtiğimiz günlerde bir röportaj veren Elon Musk, SpaceX’in Mars görevi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Musk’a göre bu proje ne olursa olsun gerçekleşecek. Ancak Mars’a giden bazı insanlar, bazı bilinmezlikler nedeniyle hayatlarını kaybedecekler.

Hatta Musk’a göre Mars’a gönderilecek insanların bir bölümü, yolculuk sırasında hayatlarını kaybedecek. Bunun farklı nedenlerine de değinen Musk, bunun uzun bir yolculuk olacağını, bu yolculukta neler yaşanacağının bilinmediğini, radyasyonun ve yolculuk sırasında yaşanacak ruhsal sorunların ölümlere yol açabileceğini ifade ediyor.

Elon Musk

Dünya dışında bir gezegene gitmenin kimse tarafından kolay bir mesele olarak görülmediğini ifade eden SpaceX kurucusu, insanların ölecek olmalarına rağmen böylesi bir maceranın bugüne kadar görülmemiş büyüklükte bir olay olduğunu belirtiyor. İnsanların yaşamın temsilcisini oluşturacağını söyleyen Musk’a göre SpaceX görevlerinde kimsenin zorlanmayacağını ancak bu görevlerin gerçekleştirilebilmesi için de insanlar ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekliyor. Yani SpaceX, ne olursa olsun Mars’a gidecek ve insanlar, bu proje kapsamında ne yazık ki ölecekler.