Güvenilir Bir Kaynaktan Alınan Bilgilere Göre Xiaomi, 200 MP Kameralı Bir Telefon Geliştiriyor

Bildiğiniz üzere oldukça güvenilir bir kaynak olan Digital Chat Station tarafından aktarılan bilgilere göre Xiaomi, 200 MP kameralı yeni bir telefon üzerinde çalışıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi devasa bir çözünürlüğe sahip olacak bu kamera, Samsung tarafınca geliştiriliyor.

Dünyanın ilk 108 megapiksel kameralı telefonu Xiaomi Mİ CC9 Pro, günümüzden yaklaşık iki yıl önce duyurulmuş olmasına rağmen aradan geçen 2 yılda megapiksel savaşlarını daha da ileri seviyeye taşıyacak daha yüksek çözünürlüklü bir kamera ile karşılaşmamıştık. Yeni bir söylenti, Xiaomi’nin yakında bu durumu değiştireceği iddialarını bir kez daha destekler ve yineler nitelikte oldu.

Daha önce pek çok isabetli sızıntı gerçekleştirmiş olan Digital Chat Station tarafından aktarılan bilgilere göre Xiaomi, 200 megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Bu konudaki iddialar ilk kez karşımıza çıkıyor olmasa da güvenilir bir kaynaktan yinelenmesi, doğru olabileceği ihtimalini bizler açısından oldukça kuvvetlendiriyor gibi duruyor.

Digital Chat Station’a göre Xiaomi, şaşırtıcı olmayan bir şekilde 200 megapiksel kameralı telefonu için Samsung ile birlikte çalışıyor. Zira söz konusu devasa çözünürlüklü kamera, Samsung’un 0.64um piksel boyutuna sahip yeni nesil kamera sensörünü kullanacak. Yine de Samsung’un henüz bu kamera sensörünü resmi olarak duyurmadığını hatırlatmakta da büyük ölçüde fayda var.