WhatsApp’tan Yeni Özellikler! O Mesajlar…

WhatsApp, milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Anlık mesajlaşma uygulaması her geçen gün kendini yeniliyor. WhatsApp’a yeni özellikler geldi. Son dakika haberine göre; WhatsApp mesajların iletilme sayısına sınır getirdi. Peki; bir mesaj en fazla kaç kere iletilebilecek? WhatsApp’a başka hangi özellikler geldi? İşte teknoloji haberine dair tüm detaylar…

WhatsApp’a yeni bir güncelleme daha geliyor. WhatsApp daha önce 20 olan mesaj iletme sınırını beşe düşürdü. Şirket yanlış bilgilerin yayılmasını önlemeye çalışıyor. Beş kere iletilen mesaja işaret konulacak ve alıcılar mesajı sadece bir kere iletebilecek. WhatsApp ayrıca sık sık iletilen mesajlar için de doğrulama yapabileceğiniz bir büyüteç getiriyor.

Flash Call adı verilen bu özellik doğrulama şifresi girmeyi gereksiz hale getiriyor. Sadece android cihazlara gelecek bu özellikten iOS kullanıcıları yararlanamayacak. WhatsApp kısa süre önce çoklu cihaz desteğini duyurmuştu. Flash Call adındaki bu özellik geçişi kolaylaştıracak. Whats

Farklı cihaz desteği de düşünüldüğünde WhatsApp hesabınızı ayrı bir telefon numarasına ihtiyaç duymadan hem telefon hem tablet hem masaüstünde kullanabileceksiniz. Apple cihazlarıyla Android cihazları arasında geçiş yapan kullanıcılar mesajlarını aktarmakta zorluk yaşıyordu. Şirket yeni güncellemeyle bu sorunun önüne geçecek. Sızan görüntüye göre bundan sonra kullanıcılar güvenli olmayan üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymayacak. Özellik şu anda geliştirme aşamasında. Ne zaman yayımlanacağına dair bir tarih bulunmuyor.

App CEO’su Will Cathcart, Whatsapp sızıntılarıyla bilinen WA-BetaInfo’ya önemli açıklamalar yaptı. CEO Cathcart, tek bir hesabın dört ayrı cihazda kullanılabileceğini söyledi. Yani WhatsApp’ı kullandığınız telefon internete bağlı olmazsa dahi diğer cihazlardan iletişime devam edebileceksiniz.